30.11.2025 Tentoonstelling Museum Amsterdam

Ter ere van 750 jaar Amsterdam presenteert het Amsterdam Museum de derde editie van Refresh Amsterdam: een grootschalige kunstmanifestatie die actuele thema’s in de stad en samenleving onderzoekt. In samenwerking met diverse culturele partners brengt het museum werk samen van kunstenaars én het publiek, met als centrale vraag: hoe ziet de toekomst eruit?

De tentoonstelling toont kunstwerken van vijftien hedendaagse kunstenaars en een indrukwekkende solo-expositie van Raquel van Haver. Daarnaast zijn er toekomstwensen te zien die door het publiek zijn ingezondenen en die door het museum zijn opgehaald in alle provincies van Nederland. Ook jongeren kregen een stem in het onderdeel ‘Next Generation’, waarin zij hun visie op de toekomst delen.

Voor het eerst kregen niet alleen kunstenaars, maar ook het grote publiek een podium om hun ideeën en dromen te verbeelden. Deze uiteenlopende perspectieven vormen samen een rijk en divers toekomstbeeld.

Refresh Amsterdam #3: Imagine the Future is van 11 juli tot en met 30 november 2025 te zien in het Amsterdam Museum aan de Amstel. Deze editie is extra bijzonder: het is de laatste grote tentoonstelling op deze locatie aan de Amstel, waar het museum jarenlang gevestigd was.

De kunstenaars zijn Frank Ammerlaan, Sebastián Díaz Morales, Ivna Esajas, Koen Hauser, Raquel van Haver, Ischa Kempka, Minne Kersten, Natascha Libbert, Brigitte Louter, Fiona Lutjenhuis, Afagh Morrowatian & Roshanak Morrowatian, Buhlebezwe Siwani, Patricia Werneck Ribas, Don Yaw Kwaning & Maurits de Bruijn en 4Siblings Collective. De gastcurator van dit onderdeel van de tentoonstelling is Nina Folkersma.