Bodemproeven met masharu
georganiseerd door Anne Diestelkamp
Geofagie – het eten van aarde en aardachtige substanties, zoals klei en krijt – is een eeuwenoude praktijk die in veel culturen nog steeds voorkomt. Al jarenlang verzamelt kunstenaar masharu eetbare aarde van over de hele wereld. In 2016 richtte hij het Museum of Edible Earth op, dat de volgende vragen stelt: Wat zit er achter tradities van aarde-eten? Waar komt eetbare aarde vandaan? Wat zijn de mogelijke voordelen en risico's ervan? En wat voor soort relatie vormen we – met het milieu en met meer dan menselijke werelden – door het eten van aarde?
Op 21 september om 14.00 uur bent u uitgenodigd voor een bodemproeverij in de tuin van het 4Siblings Collective. Deelnemers krijgen de kans om klei, aarde en kunstmatige compost te proeven en zich te verdiepen in de aarde tijdens een rijke, multisensorische ervaring.
Locatie: 4Siblings-veld: President Allendelaan 3, Amsterdam (Buurtwerkplaats Noorderhof)
Datum: 21 september
Tijd: 14:00 - 16:00
masharu is een aardeter en aardeliefhebber en oprichter van het Museum of Edible Earth. masharu's projecten combineren wetenschappelijk onderzoek met een persoonlijke benadering en culturele praktijken. In 2011 behaalde hij een doctoraat in de wiskunde en studeerde hij cum laude af aan de Fotoacademie Amsterdam. In 2013-2014 nam hij deel aan het art-in-residency-programma van de Rijksakademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam. Masharu's artistieke en wetenschappelijke werk is in meer dan 30 landen tentoongesteld. Zijn werk wordt ondersteund door het Mondriaan Fonds.
Foto's: Falk Wenzel
Deze workshop wordt ondersteund door AFK.
